  • ROS-2168-1 VCO 5V 2112 to 2168 MHz Mini circuits
Hf
Hf
  • POS150 OSCILLATEURS CONTRÔLÉS EN TENSION ( 75-150MHZ ) 9,5db 1/16VDC 20mA VCO
  • 2N3375 TRANSISTOR RF Polarité : NPN 12W 65V 1.5A 3W 400Mhz
  • 2N3839 TRANSISTOR NPN RF 30V 0.05A 2GHZ
  • 2N4430 TRANSISTOR UHF/VHF Polarité : NPN 55V 1A 600Mhz 10W
  • 2N4933 TRANSISTOR UHF/VHF 70V 10A 100MHZ
  • 2N4431 TRANSISTOR UHF/VHF 55V 2A 600MHZ
  • 2N4064 TRANSISTOR Polarité ( NPN ) 300V 1A 15Mhz 10W
  • 2N4440 TRANSISTOR Polarité ( NPN ) 65V 1.5A 400Mhz 11W
  • 2N3866A TRANSISTOR UHF 55V 400mA 500Mhz
  • 2N3838 TRANSISTOR Dual NPN-PNP 40V 600mA
  • 2N4976 TRANSISTOR RF Amplifier Band 3 by Telefunken 225 – 400 Mhz
  • 2N3632 TRANSISTOR RF 65V 3A 200Mhz 23W
  • 2N3050 Polarité : PNP 25V 0.03A 40Mhz
  • 2N2950 TRANSISTOR RF power amplifier 5 W 100 Mhz