  • B125C2300-1500A PONT DE DIODES MONO 600V / 2.3A
Silicon-Bridge-Rectifiers • Nominal current                                    2.3 / 1.5 A • Alternating input voltage                       40…500 V • Plastic case                             19 x 3.5 x 10 [mm] • Weight approx.                                             1.3 g • Plastic material has UL classification 94V-0 • Standard packaging bulk