  • PIC16F627A-I/P DIP IC Price in Pakistan
Product Name: Microcomputer Humidity Control Instrument Product model: XH-W3005 Supply voltage: 220v or 12v Control range: 0{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428}-99{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428}RH Control accuracy: 0.1{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428} RH Measurement accuracy: -2{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428}RH Load power: 1500W Output type: direct output Sensor: chip type Appearance size: 60 x 45 x 31mm Instructions: Connect to the Power supply, display Instructions on humidity Set start the humidity: Press the UP button display to start the humidity, long-press about 3s the start the humidity flashing, then press the Up or Down adjust the set Set to stop the humidity: Press the Down button display Stop the humidity, long-press about 3s the Stop the humidity flashing, then press the Up or Down adjust the set Restore the factory settings: press the Up and Down buttons at the same time, will display 888 then will Automatically detect the humidity Package Include: 1 x Digital Humidity Controller 1 x Humidity Sensor
Jumper Wire/Crimshell
Jumper Wire/Crimshell
  • 1 Meter Hard Jumper Wires Spiral Wrap Wires Cable
  • 10 Pin 2.5mm Jst Xh Style Pcb Mount Male Connector in Pakistan
  • 10 Pin Jst Cable Connector Female/MALE – 2.54mm Pitch
  • BZT52-B2V7 Smd Diode Zener in Pakistan
  • 2 Pin 2.54mm Jst Xh Style Pcb Mount Male Connector
  • 16 AWG Wire, Black Price in Pakistan
  • 2 Core Red And Black Copper Flexible Pvc Electric Wire Price in Pakistan
  • 20 Wires Rainbow Color Flat Ribbon Cable1 feet Price In Pakistan
  • 12 Pin JST XH connector 2.54mm Pitch Male and Female
  • 1Meter 50 Pin Wire Gray Flat Ribbon Cable Price in Pakistan
  • 3 Pin JST XH connector 2.54mm Pitch Male and Female