  • FSBB30CH60 IPM Module Price in Pakistan
Voltage 600 V Current 30 A Color Grey Model Number FSBB30CH60 Frequency 50 kHz Brand Fairchild Packaging Type Box Features: UL Certified No. E209204 (UL1557) Low-Loss, Short-Circuit Rated IGBTs Low Thermal Resistance Using Ceramic Substrate Separate Open-Emitter Pins from Low Side IGBTs for Three-Phase Current Sensing Single-Grounded Power Supply Optimized for 15 kHz Switching Frequency Built-in NTC Thermistor for Temperature Monitoring Adjustable Current Protection Level via Selection of Sense-IGBT Emitter’s External Rs Isolation Rating: 2500 Vrms / min.