  • 20kg Servo High Torque 180Angle TD-8120MG Waterproof Metal Gear Digital Servo Price in Pakistan
DC 5V-35V 5A 20khz LED PWM DC Motor Controller Speed Regulation Dimmer Features: Mini DC 3-35V 5A PWM Motor Speed Controller. Wide voltage DC motor speed controller, PWM duty cycle: 1{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428} -100{7e82c6d62784066d1b113f595afb6e15f0ca3fec289cddd29e600df910d44428}. Mini Style DC Motor Speed Regulator controls the speed of a DC motor by adjusting Pulse-Width-Modulated (PWM). Default disconnection of short circuit point, suitable for 5-35V input. Manually connect the short circuit point according your needs, suitable for low power 3-15v input. By screwing the potentiometer, you can turn off power supply output. High voltage and high current resettable fuse, overcurrent automatic disconnection, power off for cooling for a few seconds fuses automatic recovery. Precautions: DC motor governor input is DC, can not directly connected to the AC (for example: home 220V AC), otherwise it will burn! DC power supply positive and negative terminals do not reverse, otherwise the governor may be damaged. The motor can be positive or negative, when the direction of operation and expectations do not match, you can adjust the line order to change the direction. Adjust the potentiometer knob to change the governor output duty cycle, the motor speed changes. Size: 30mm x 26mm x 14mm (Without Handle) Package Includes: 1 x 5V-35V Speed Control Switch
Moter
Moter
  • 24V 30rpm Geared Motor Price in Pakistan
  • 10A 12V-40V DC Motor Speed Controller 12V 24V PWM Variable Speed Regulator Price in Pakistan
  • 2-phase 4-wire Stepper Motor Full Metal Gearbox Servo Planetary Motor in Pakisatn
  • 12VDC 500RPM DC Geared Moter Price in Pakistan
  • 12VDC Motor CA7100E in electronicstore.pk
  • 33 Ohm 0.1W 0603 SMD Resistor Price in Pakistan
  • 12V 76 RPM Encoder Moter Price in Pakistan
  • 560 Ohm 0.1W 0603 SMD Resistor
  • 12V DC 7RPM to 320RPM High Torque Gear Motor Price in Pakistan