  • CC0603KRX7R9BB104 0.1uF 0603 50V
Product Overview CC0603KRX7R9BB104 0.1uF 0603 50V is Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) Make : Yageo Qty:4000 Pcs per roll MLCC(Multilayer Ceramic Capacitors) consists of a conducting material and electrodes. Features of CC0603KRX7R9BB104 0.1uF 50V 0603 Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT Capacitance: 0.1 uF Voltage Rating DC: 50 VDC Dielectric: X7R Tolerance: 10 % Minimum Operating Temperature: – 55 C Maximum Operating Temperature : 125 C Termination Style: SMD/SMT Termination: Standard  Download Datasheet Click here to buy other types of capacitors: For more info on Multilayer Ceramic Capacitors click here   SKU: REEL-51 x 4K Pcs Category: CAPACITORS
Gsm
Gsm
  • Type C Dual USB Charger 2.4A CH-510