  • BZT52-B2V7 Smd Diode Zener in Pakistan
BZT52-B2V7 Smd Diode Zener in Pakistan Brand DiodesZetex Diode Configuration Single Nominal Zener Voltage 2.7V Number of Elements per Chip 1 Mounting Type Surface Mount Maximum Power Dissipation 500 mW Package Type SOD-123 Zener Type Voltage Regulator Zener Voltage Tolerance 7% Pin Count 2 Test Current 5mA Maximum Zener Impedance 100Ω Maximum Reverse Leakage Current 20µA Dimensions 2.85 x 1.7 x 1.35mm Typical Voltage Temperature Coefficient -1.75mV/°C Maximum Operating Temperature 150 °C Minimum Operating Temperature -65 °C
Jumper Wire/Crimshell
Jumper Wire/Crimshell
  • 1Meter 50 Pin Wire Gray Flat Ribbon Cable Price in Pakistan
  • 2 Pin 2.54mm Jst Xh Style Pcb Mount Male Connector
  • 1 Meter Hard Jumper Wires Spiral Wrap Wires Cable
  • 2 Core Red And Black Copper Flexible Pvc Electric Wire Price in Pakistan
  • 10 Pin 2.5mm Jst Xh Style Pcb Mount Male Connector in Pakistan
  • 26 WIRE RAINBOW Cable Color Price in Pakistan
  • 3 Pin JST XH connector 2.54mm Pitch Male and Female
  • 16 AWG Wire, Black Price in Pakistan
  • 2 Core 40/76 Copper Extension Cable Wire Price in Pakistan
  • 20 Wires Rainbow Color Flat Ribbon Cable1 feet Price In Pakistan
  • 12 Pin JST XH connector 2.54mm Pitch Male and Female
  • PIC16F627A-I/P DIP IC Price in Pakistan
  • 10 Pin Jst Cable Connector Female/MALE – 2.54mm Pitch