  • 1.5KE12CA TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201 Price in Pakistan
1.5KE12CA TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201 Price in Pakistan Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Part Status Active Type Zener Bidirectional Channels 1 Voltage – Reverse Standoff (Typ) 10.2V Voltage – Breakdown (Min) 11.4V Voltage – Clamping (Max) @ Ipp 16.7V Current – Peak Pulse (10/1000µs) 90A Power – Peak Pulse 1500W (1.5kW) Power Line Protection Yes Applications General Purpose Capacitance @ Frequency – Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) Grade – Qualification – Mounting Type Through Hole Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial