  • 1.5KE160A TVS DIODE 136VWM 219VC DO201 in electronicstore.pk
TVS DIODE 136VWM 219VC DO201 Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Part Status Active Type Zener Unidirectional Channels 1 Voltage – Reverse Standoff (Typ) 136V Voltage – Breakdown (Min) 152V Voltage – Clamping (Max) @ Ipp 219V Current – Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A Power – Peak Pulse 1500W (1.5kW) Power Line Protection Yes Applications General Purpose Capacitance @ Frequency – Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) Grade – Qualification – Mounting Type Through Hole Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial