  • 1.5KE300A TVS DIODE 256VWM 529VC DO201 Price in Pakistan
1.5KE300A TVS DIODE 256VWM 529VC DO201 Price in Pakistan Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) Part Status Last Time Buy Type Zener Unidirectional Channels 1 Voltage – Reverse Standoff (Typ) 256V Voltage – Breakdown (Min) 285V Voltage – Clamping (Max) @ Ipp 529V Current – Peak Pulse (10/1000µs) 19A (8/20µs) Power – Peak Pulse 1500W (1.5kW) Power Line Protection No Applications General Purpose Capacitance @ Frequency 500pF @ 1MHz Operating Temperature – Mounting Type Through Hole Package / Case DO-201AA, DO-27, Axial